Események

17
2016. február 17., szerda

Víziállás kihelyezésének szabályai, mederkezelési hozzájárulás, nádas térkép

A vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény alapján a Balaton kizárólagos állami tulajdonnak minősül. Ennek értelmében minden olyan tevékenység engedélyköteles, amely a vizek lefolyási és áramlási viszonyait, mennyiségét, minőségét, medrét, partját vagy a felszín alatti vizek víztartó képződményeit befolyásolja vagy megváltoztathatja.

<

10
2015. június 10., szerda

Nyíltnap a hajózsilipnél

P1010026ind

A Balatoni Vízügyi Kirendeltség a Víz Világnapja alkalmából a korábbi évekhez hasonlóan, idén is betekintést engedett mindennapi életébe, működésébe, feladataiba. A rendezvény mára egyhetes rendezvénysorozattá nőtte ki magát. Sokszínű és interaktív programokkal vártuk az érdeklődőket 2017. március 21-24. között, illetve 22-én „Hogyan óvjuk a Balaton vizét?” címmel tartottunk előadást Siófok főterén, a DRV Zrt. felkéréséből. A nyíltnapokra a környékbeli óvodások, általános és középiskolás tanulók és oktatóik, valamint civil szervezetek kerültek meghívásra. Idén minden korábbinál több, közel 600 érdeklődőt láttunk vendégül, akik bepillantást nyerhettek a műtárgyak működésébe, láthattak zsilipelést, bemutattuk a vízminőségi kárelhárítás során használt gépek és eszközök alkalmazását, valamint a vízrajzi mérőműszerek használatát. Igyekeztünk gondoskodni róla, hogy a hozzánk ellátogató több száz diák közül senki se menjen haza pozitív élmény nélkül. Azt tapasz

Korábbi események
Tartalomfelelős: Zsoldos Andrea, PR munkatárs

Víz Világnapi rajz és irodalmi pályázatok nyertesei

2016. március 24., csütörtök 10:23

2016. évi Víz világnapi rajzpályázat nyertesei

 

Általános iskolák, alsó tagozat

 

a díjakat átadta:

Tóth Sándor, a közép-dunántúli vízügyi igazgatóság Műszaki igazgató-helyettese

 

I. díj:      Simonics Réka  4. osztály
               Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

 

II. díj:     Gombai Boglárka  1. osztály
               Vízivárosi Általános Iskola, Székesfehérvár

 

III. díj:   Dobos Noémi Imola 1. osztály
             Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

 

Oklevelet kapnak:   

 

Bodolai Patrik, Balogh László, Kiss Mária, Józsa Petra, Klemm Zsófia, Fábián Fábián Gábor 3. osztályos tanulók   közös munkája
Fekete István Tagiskola, Zichyújfalu

   

                    Horváth Tibor 1. osztály
                   
Vízivárosi Általános Iskola, Székesfehérvár

 

                   Berta Panna 3b. osztály,
                   Lepsényi Fekete István Általános Iskola és AMI

 

                   Skrabák Amanda 3a. osztály
                  
Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór

 

                  Trischberger Linette 3b. osztály
                     
Dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola, Mór

 

                 Strammer Tímea 3a. osztály
                
Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór

 

                 Boros Zsófia 4b. osztály
                      
Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár

 

Díjazott felkészítő tanár:

               Becze Ferencné
            Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

 

 

Általános iskolák felső tagozat

 

a díjakat átadtata:

 

Dr. Pomogyi Piroska A közép-dunántúli vízügyi igazgatóság hidrobiológusa

 

I. díj:      Szabó Kíra 5c. osztály
              Tóvárosi Általános Iskola, Székesfehérvár              

II. díj:     Lakatos Szabolcs, 6. osztály
              Fejér Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és     Gyermekotthon, Velence

III. díj:   Szabó Dominik 7a. osztály
              Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár

III. díj:   Verő Johanna 7. osztály
             Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár

 

Oklevelet kapnak:

 

               Mader Rebeka 7a. osztály
               Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór

Szabó Emma 5c. osztály
       Tóvárosi Általános Iskola, Székesfehérvár

               Fehér Virág 5c. osztály
             Tóvárosi Általános Iskola, Székesfehérvár

               Peller Erika 7. osztály
             Fejér Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium és Gyermekotthon, Velence

               Horváth Laura Anna 7. osztály
        Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár

 

Díjazott felkészítő tanár:

               Strasszerné Gömöri Dorottya
                    Tóvárosi Általános Iskola, Székesfehérvár

 

Művészeti iskolák alsó tagozat

 

a díjakat átadta:

BELLÁNÉ APOSTOL  MÁRIA A Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály Közegészségügyi Osztályvezetője

 

I. díj:      Péter Viktória és Józsa Nikolett 4. osztály
              Fekete István Tagiskola, Zichyújfalu

 

II. díj:     Rezessy Kata 2. osztály
              Beethoven Általános Iskola, Martonvásár,SPR Művészeti Csoport

 

III. díj:   Szabó Zsófi 4a. osztály
              Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár

 

Oklevelet kapnak:

              

               Tóth Zoé 1a. osztály
              Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

               Pleck Bianka, 4a. osztály
               Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár

               Vázsonyi Janka 2a. osztály
               Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár

               Borsos Viktória 4a. osztály
               Fekete István Tagiskola, Zichyújfalu

 

Díjazott felkészítő tanár:

               Horváth László
            Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár

 

 

Művészeti iskolák felső tagozat

 

A kategória díjait átadta:

SZABÓ PÉTER, a Magyar Hidrológiai Társaság közép-dunántúli szervezetének titkára

 

I. díj:      Pleck Dominika 6a. osztály
              Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár

II. díj:     Kluge Ida Berta 5a. osztály 
             
Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

III. díj:   Bölcsföldi Bianka 7a. osztály
             Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

 

Oklevelet kapnak:

 

               Hajbin Sára 5. osztály
        Sajnovics János Egyesített Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Tordas SPR Művészeti Csoport

               Balogh Dániel 6. osztály és Kulcsár Ádám 8. osztály
Talentum Református Általános Iskola, Székesfehérvár

Bakonyi Cintia 8. osztály
Fekete István Tagiskola, Zichyújfalu

                  

Díjazott felkészítő tanár:

               Szolnoki Szabolcs
      Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

 

 

2016. évi Víz világnapi irodalmi pályázat nyertesei

 

Általános iskola alsó tagozat:

 

A díjakat átadta:

GÁRDONYI LÁSZLÓ tanácsadó irodavezető, a Gaja Környezetvédő Egyesület képviseletében

 

I. díj:          Serényi Réka 3c. osztály
                   Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár

 

II. díj:        Cseh József 4a. osztály
                
Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár

 

III. díj:        Pisch Petra 4. osztály (tavaly is díjazott volt)
                  Móri Radnóti Miklós Általános Iskola

 

Oklevélben részesülnek:

Horgos Hektor 4a. osztály
Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár

Makra Málna 3c. osztály
Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár

Engelhardt Bálint 4. osztály
Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár

 

Díjazott felkészítő tanár:

                   Varróné Vízvári Adrienn
Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár

 

Irodalmi pályázat nyertesei 

 

Általános Iskola felső tagozat

 

A DÍJAKAT ÁTADTA:

KIS ISTVÁN, A FEJÉRVÍZ ZRT. VEZÉRIGAZGATÓJA

 

I. díj           Bölcsföldi Bianka 7a. osztály
                  Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár

 

II. díj          Rössler Gréta 7b. osztály
                  Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór

 

III. díj        Rössler Lilla 7b. osztály
                 Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór

 

Oklevélben részesülnek:

Janky Bendegúz 5b. osztály
Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár

Tamás Kinga 7a. osztály
Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár

Baráth Ágnes Magdolna 6e. osztály
Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye, Dunaújváros

Tamás Marietta 5b. osztály
Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola

 

Díjazott felkészítő tanár:

Krauszné Beck Orsolya
Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór

 

Gratulálunk a díjazottaknak és felkészítő tanáraiknak!

Utolsó módosítás: 2016. március 24., csütörtök 10:57